środa, 23 września 2020

Czy melasa i tytoń to jest to samo? I jak np melasę bym zamówił to jak się z nią obsłużyć ?

Dzisiaj zaczniemy do podstaw, będziemy dyskutować na nasz ulubiony temat czyli: WSZYSTKO O SHISHY! Przez lata shisha przekształciła się i stała się tak popularna na całym świecie, że w tej chwili palą miliony osób, zwłaszcza na kwarantannie. Palenie shishy to sposób na odprężenie i relaks, niezależnie od tego, czy jesteś w domu (którym większość z nas jest teraz), spotykając się z przyjaciółmi i rodziną lub wychodząc do salonu razem z shishą, aby poznać nowych ludzi. Fajka wodna to także światowy przemysł, który gwałtownie się rozrósł w ciągu ostatnich 10 lat i nadal rozwija się w różnych regionach. W tym poście przejdziemy przez serię pytań związanych ze sziszą, abyś jako nowy palacz mógł zrozumieć wszystko na temat hobby, które kochamy!

 

 Czy melasa i tytoń to jest to samo? I jak np melasę bym zamówił to jak się z nią obsłużyć ?

 

Melasa to płyn, tytoń do shishy to melasa z tytoniem zmieszana. Nie wyślą Ci i nie zamówisz tytoniu przez internet. Melasę sama wyśla, możesz ją połączyć z kamieniami albo suchym tytoniem.

 

 

Czyli teoretycznie można palić shishę bez tytoniu? 

 
Można!. Masz kamienie, masz herbatę namoczoną melasa, masz zioła, trawy cytrynowe, są też zelki, żele jest też radioactive melasa na ciętych płatkach róż.
 
 
 
 

Jestem posiadaczem takiej oto fajki i mam pewien problem. 


 

Od jakiegoś czasu palenie jest dużo gorszej jakości niż było kiedyś i zastanawiam się w czym leży problem. Cała shisha jest zawsze myta po sesji (woda, płyn do naczyń i wyciory), węże płuczę co dwa - trzy palenia. Tytoni, węgli, ani sposobu rozpalania nie zmieniałem. Czy to możliwe, że cybuch po prostu się "zużył"? Jeżeli nie, to z czego może wynikać spadek jakości?

Dym gryzie w gardło, jest go mniej, tytoń szybciej się wypala. Kompletnie nic nie zmieniam odkąd nauczyłem się porządnie rozpalać
 
W wężu masz coś w rodzaju sprężyny? Jeśli tak, to może ona zardzewieć i zmieniać smak. Sama fajka też nie jest najlepszych materiałów, sprawdź czy w środku nie pojawiła się rdza/osad spowodowany wilgocią.
+ cybuch mógł nasiąknąć melasą, możesz go włożyć do garnka z wrzątkiem na 10-15min i znaczna część z tego ucieknie.
Średnia jakość produktów, które używasz wiec bardzo możliwe ze coś się „zużyło”.
Ja moja shishe tylko myje woda, cybuch i kaloud tak samo a węża nigdy jeszcze nie umyłem porządnie. Dzban po paleniu tylko śmierdzi tytoniem, zostanie na kilka godzin i jak nowy.
Cybuch przechodzi smakiem palonych melas, wiec możesz spróbować go wygotowac, albo wymienić na nowy.
Fajka wygląda na "bazarową" więc najprawdopodobniej się zużyła. Sprawdził bym czy w środku rurka zanurzeniowa nie rdzewieje.
Wąż jeśli ma w środku sprężynę to do wymiany, serio bo sama rdza później tylko się sypie ze środka, przerabiałem. Wymiana dość tania. Powymieniaj też uszczelki, sprawdź szczelność fajki i umyj, ale nie płynem do naczyń tylko kwaskiem cytrynowym. Na koniec możesz się zastanowić czy to nie wina samego tytoniu - może leży dłużej i większość aromatów uciekła? A jeśli to nowe puszki, to może gorsza partia się trafiła? Niestety czasami tak bywa.
  

Czy Shisha służy tylko do palenia narkotyków?

Większość ludzi już zna odpowiedź na to pytanie, zwłaszcza jeśli jesteś zwolennikiem fajki wodnej. Istnieje ogromne nieporozumienie na temat palenia fajki wodnej na całym świecie, szczególnie dla tych, którzy nigdy nie poświęcili czasu na zrozumienie, co to naprawdę jest. Fałszywe oskarżenie, że szisza jest uważana za narkotyk, polega na tym, że pali się ją z fajki i nie wygląda na papierosa. W fajce palimy melasę tytoniową, kamyczki, lub żele. Palenie tych substacji nie podnosi cię na duchu i nie zmienia twojej świadomości. Możesz ją zapalić i prowadzić samochód bez żadnych problemów. Nie będziesz musiał brać alkomatu i nie doprowadzisz do wypadku, jeśli prowadzisz bezpiecznie.  
 
 

Jak rozpalić te węgliki kokosowe? próbowałem różnych metod bez pozytywnego rezultatu.

 

Węgielki kokosowe muszą rozpalić się do czerwoności aby dawały dobry efekt, dlatego potrzebujemy dać im trochę czasu. Najłatwiej rozpalić za pomocą rozpalarki, potrzeba około 10min, aby je rozpalić. Można próbować też na kuchence gazowej czy też używając palnika.

Jeśli jednak chce Pan rozpalić węgiel błyskawicznie, należy użyć węgielków samorozpalających.

 


 

1 komentarz:

Zakup idealnej shishy: Wszystko, co musisz wiedzieć! Na co zwrócić uwagę?

 Zakup idealnej shishy : Wszystko, co musisz wiedzieć! Na co zwrócić uwagę? Zakup idealnej shishy: Wszystko, co musisz wiedzieć Wprowadzenie...